26.09.2010 10:29 - Помляхме Китай на старта на световното по волейбол в Италия
Автор: alchemist Категория: Спорт
Прочетен: 447 Коментари: 0 Гласове:
1

Националният ни волейболен отбор започна по страхотен начин участието си на 17-ото световно първенство, след като разгроми състава на Китай с 3:0 гейма (25:14, 25:19, 25:22) за 1 час и 15 минути. Срещата се игра в зала „Пала Руфини” в италианския град Торино и бе от програмата на група „E” на надпреварата. Това бе и дебютният мач за двата отбора в турнира. В другата среща от нашата група, която се игра по-рано тази вечер, тимът на Франция победи трудно с 3:2 гейма състава на Чехия след тайбрек, предаде Novsport.

Двубоят започна добре за нашите, които дръпнаха с 2 точки в началото, но впоследствие бяха изравнени от китайците. Все пак, при първото техническо прекъсване, хората на Силвано Пранди водеха с 8:6. След кратката пауза нашите тотално овладяха инициативата и до края на частта на полето имаше само един отбор. В крайна сметка „трикольорите” буквално размазаха своя съперник и взеха първия гейм с превъзходното 25:14.

Тагове:   италия,   Китай,   волейбол,